Więcej przestrzeni dla psa

Jak spędzać czas z psem podczas wakacji?

Spacer po lesie

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi, wybierz się z psem na dłuższy spacer po lesie. Możesz go urozmaicić, zabierając zwierzę na pagórki, w ciekawe zakątki pełne pięknych widoków i ciekawych zapachów. Wspólny spacer po lesie sprawi, że odprężycie się i odpoczniecie. Wybierając się na spacer z psem po lesie, pamiętaj o tym, że zwierzę powinno być na smyczy. Dokładne wskazówki na temat tego jak bezpiecznie spacerować z psem znajdziesz w artykule: 7 zasad bezpiecznego wyprowadzania psów. Zabezpiecz także psa przed ugryzieniami przez kleszcze za pomocą środków przeciw kleszczowych, np. obroży, płynów typu on-spot.

Kąpiel w jeziorze

Wybierz się ze swoim psem nad jezioro i pozwól mu się kąpać. Poszukaj obszaru, w którym będziecie mogli przebywać np. dzikiej plaży czy opuszczonego kąpieliska. Mimo, że powstaje coraz więcej miejsc przyjaznych dla psów, to nie na każdej plaży można kąpać psa. Jeśli plaża znajduje się w pobliżu ośrodka wczasowego lub na jego terenie, może okazać się, że będzie zakaz kąpieli dla psów, albo będzie taka możliwość tylko w godzinach porannych lub wieczornych. Jeśli nie będziesz przestrzegał zakazu, możesz dostać mandat do 500 złotych.

Podróż pociągiem z psem

To najwygodniejsza opcja dla Was, jeśli nie możesz podróżować ze swoim psem samochodem. Planując wyjazd z psem, sprawdź regulamin. W zależności od spółki oferującej przejazd, wymagania dotyczące transportowania zwierząt mogą być różne. Niektórzy przewoźnicy umożliwiają przewożenie małych zwierząt w transporterach za darmo. Natomiast inni wykluczają taką możliwość, jeśli pociągiem będzie podróżowała osoba cierpiąca z powodu alergii na sierść. Zanim zdecydujesz się na podróż pociągiem z psem, oswajaj go z komunikacją, np. wybierając się w krótką podróż autobusem miejskim.

Wycieczka do innego miasta

Jeśli uwielbiasz aktywnie spędzać czas ze swoim psem, udajcie się na wycieczkę do innego miasta, które znajduje się w pobliżu miejsca Waszego pobytu. Nie będziesz potrzebował do tego sporej ilości wolnego czasu ani planowania. Na taki wypad, możesz udać się spontanicznie. Wystarczy, że wybierzesz cel i zapakujesz do plecaka tylko niezbędne rzeczy np. żółtą chustę, gdyby Twój pies potrzebował więcej przestrzeni.

Dłuższy wyjazd

Zabierz swojego psa na wakacyjny wyjazd np. morze lub w góry. Wyruszając z psem, pamiętaj o odpowiednim ekwipunku dla zwierzęcia. Spakuj: książeczkę zdrowia, psią apteczkę, w której będziesz miał przyrząd do wyciągania kleszczy, kaganiec, legowisko, obroże, szelki. Zabierz ze sobą żółtą chustę, którą założysz psu, jeśli nie będzie czuł się komfortowo podczas spacerów w innym miejscu. To umowny symbol, dzięki któremu właściciele innych zwierząt będą wiedzieli, że Twój pies potrzebuje więcej przestrzeni i nie można zbliżać się do niego. Bez względu na to, jaki wybierzesz sposób na spędzenie wolnego czasu ze swoim zwierzęciem, zadbaj o to, aby dobrze się czuło tam, gdzie będziecie przebywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej

Jak przygotować się do jesiennych spacerów z psem?

O czym powinieneś pamiętać, przygotowując się na spacery z czworonogiem? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą przydać się w czasie spacerów jesienią oraz w deszczowe dni.