Więcej przestrzeni dla psa

Jak przygotować się do jesiennych spacerów z psem?

Jesień bywa ciepła i piękna, a spacery pośród kolorowych liści sprawią psu frajdę. Jedna spadek temperatury może dać się pupilowi we znaki. O czym powinieneś pamiętać, przygotowując się na spacery z czworonogiem? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą przydać się w czasie spacerów jesienią oraz w deszczowe dni.

Zadbaj o bezpieczeństwo psa podczas spacerów o zmroku

Jesienią dni są krótsze, natomiast wieczory dłuższe. Możecie częściej spacerować o zmroku, dlatego zadbaj o to, żebyście byli widoczni dla innych ludzi. Zakładaj na siebie kamizelkę odblaskową, natomiast swojemu psu obrożę z odblaskami lub derkę.

Sprawdzi się także świecąca obroża. Wykonana jest z sylikonu, dlatego jest praktyczna i bardzo wygodna. Działa do 2,5 godziny w trybie ciągłym, natomiast w trybie migania do 4 godzin. Ładowanie jej jest proste, wystarczy podłączyć ją do gniazda za pomocą kabla USB. Obroża świecąca jest dodatkowym elementem, dlatego zakłada się ją na zwykłą lub na szelki. Powinna być trochę luźniejsza. Możesz zdecydować się także na szelki z odblaskiem lub smycze. Świetnym gadżetem jest także odblaskowa zawieszka, która jest silikonowa i odporna na zabrudzenia. Dzięki tym akcesoriom zawsze będziesz miał swojego psa na oku.

Załóż psu psie ubranka

Jesienne temperatury nie są przyjazne dla każdego psa. Dla czworonoga z grubą sierścią spacer może okazać się przyjemnością. Nie powinieneś ubierać psiaka bez wyraźnego wskazania. Istnieje jednak wiele ras, które straciły podszerstek w wyniku ewolucji. Takie psy nie potrafią sobie poradzić z niskimi temperaturami i niesprzyjającą pogodą. Należą do nich: chihuahua, york czy maltańczyk. Mimo że mają dłuższą sierść, ich organizmy szybko tracą ciepło i nie nadążają z ogrzewaniem się. Psom takich ras powinieneś zakładać ubranka w momencie, gdy zauważysz, że trzęsą się z zimna. Niektóre z nich potrzebują ich, zanim temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza.

Ubranka sprawdzą się także dla starszych psów, które są schorowane, ponieważ mogą nie być w stanie ogrzać się podczas jesiennych przechadzek. Szczególnie przydatnymi mogą okazać się, jeśli pies cierpi z powodu chorób: niedoczynności tarczycy, Cushinga lub łysieje. Dodatkowa ochrona przyda się także psom, które mają osłabiony układ odpornościowy.

Starszym i chorym psom możesz założyć także żółtą obrożę lub chustę w czasie spacerów. Żółty kolor oznacza, że pies potrzebuje więcej przestrzeni. Nie powinni zbliżać się do niego inni ludzie oraz zwierzęta.

Dbaj o psa po każdym spacerze

Jeśli wybierzecie się na przechadzkę, gdy będzie padać albo zaraz po deszczu, po każdym spacerze wycieraj psa do sucha. Jeśli czworonóg jest bardzo ruchliwy, możesz dać mu zabawkę, którą pobawi się przez chwilę, a Ty w tym czasie wytrzesz. Jeżeli pies jest naprawdę bardzo brudny, możesz umyć go w ciepłej wodzie i wytrzeć do sucha. Do czyszczenia łapek możesz wykorzystać czyściki do łapek.

Wyczesz czworonoga, który linieje

Jesień jest sezonem, w czasie którego psy linieją. Możesz wyczesać zwierzę samodzielnie, użyj do tego furmintatoru. Wystarczy, że poświęcisz na to 15 minut dziennie, a w ciągu tygodnia uporasz się z sierścią. Jeśli Twój pies ma długą sierść, możesz zdecydować się na wizytę u psiego fryzjera. Specjalista najpierw wykąpie psa, a następnie przystrzyże sierść do wygodnej długości dla niego.

Baw się z pupilem na zewnątrz jesienią

Urozmaicaj psu spacery, baw się z nim podczas nich. Oto kilka pomysłów na zabawy z psem jesienią:

Wybierz gadżety do jesiennej zabawy

Możesz wykorzystać czasie przechadzek ze swoim pupilem zabawki. Najlepiej wybierz, takie gadżety, które nie chłoną wilgoci, są wykonane z termoplastycznej gumy. Jeśli chcesz bawić się z psem nie tylko w ciągu dnia, ale także wieczorami, wykorzystaj do zabawy akcesoria z ledowymi diodami. Takie zabawki zaczynają świecić, kiedy upadną na podłoże i się odbiją.

Zagrab liście w kupkę dla swojego zwierzaka

Jesienią możesz wchodzić z pupilem także na długie spacery. Podczas nich zwierzę wybiega się odpowiednio. Doskonałym pomysłem może okazać się dla Was zabawa w kupce liści. Możesz zagrabić je we własnym ogrodzie, dzięki temu będziesz miał pewność, że nie ma w niej, np. ostrych gałęzi. Dla czworonoga taka zabawa jest atrakcją. Może wbiegać w nią, podkopywać ją i ganiać się z innymi psami.

Pobaw się w chowanego

Innym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z psiakiem, może być zabawa w chowanego. W jej trakcie możecie szukać siebie na zmianę – najpierw ty psa, później pies Ciebie. Kiedy będziesz się chował, powinieneś mieć przy sobie smakołyki. Podając je psu w nagrodę, zachęcisz go do tego, aby był aktywniejszy. W czasie zabawy, możesz nauczyć go komendy „Szukaj”. Zabawę w chowanego możesz wykorzystać podczas spaceru z psem, jeśli będziesz mieć pewność, że pies się nie zgubi. Jeśli nie, nie spuszczaj go ze smyczy. W chowanego możesz bawić się z nim także w domu.

Wpis powstał w ramach akcji Yellow Dog. Pomóż nam szerzyć świadomość dotyczącą zapewnienia prawidłowej opieki psom. Polub nasz fanpage i zachęć znajomych, aby obserwowali nasze konta na portalach społecznościowych: na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej

Jak przygotować się do jesiennych spacerów z psem?

O czym powinieneś pamiętać, przygotowując się na spacery z czworonogiem? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą przydać się w czasie spacerów jesienią oraz w deszczowe dni.